Listeleri Karşılaştır

Bağdat Caddesi yeniden cazibe merkezi

Bağdat Caddesi yeniden cazibe merkezi

Kamu Bankaları’nın konut kredilerinde faiz oranlarını %1’in altına çekmesiyle Gayrimenkul Sektörü’nde yeniden başlayan hareketlilik en çok İstanbul Bağdat Caddesi’nde kendini gösteriyor.

Kadıköy’ün ve Anadolu Yakası’nın en gözde yerleşim yerlerinden olan Bağdat Caddesi’nde özellikle konut alımlarında ciddi bir artış gözleniyor.

İnşaat firmalarının artan maliyetler nedeniyle yeni bina yapmaması nedeniyle mevcut konut stokları erimeye başlarken, özellikle kredi faizlerinin düşmesi yatırımcıları yeniden emlak sektörüne yöneltti.

TUİK verilerine göre 2019 Ocak-Haziran ayları arasında bir önceki yılın aynı dönemine göre alınan yapı ruhsatı yüzde 66,3 azalırken yeni inşaatlardaki bu düşüş, gözleri mevcut tamamlanmış gayrimenkullere çevirdi.

Konut yatırımında kar elde edebilmek için henüz satın alırken uygun fiyatı yakalamak gerektiğine dikkat çeken Lüks Konut Uzmanı ve Gayrimenkul Danışmanı Sühran Aras ; ” 2018-2019 döneminde yaşanan durgunluk aslında konuta yatırım yapabilmenin önünü açtı. Fiyatlar yükselişe geçtiğinde bir daha bu noktadan konut alımı fırsatı yakalanamayacak. Bağdat Caddesi’nde halihazırda satışta olan konut stokları azalmaya başladı. Yatırımcılara bu stoklar bitmeden fırsatı yakalamalarını öneriyoruz çünkü artan inşaat maliyetleri nedeniyle yeni yapılacak konutlarda bu fiyatları bulmaları mümkün olmayacak. Şu an tam konut alma zamanı.” dedi.

img

yonetici

İlgili Mesajlar

CB 2020 Report: Global Luxury Marketing Insigts

...

okumaya devam et
tarafından yonetici

Gayrimenkul sektöründe satışlar yüzde 44 arttı!

Uzun yıllardır gayrimenkul sektöründe hizmet veren gayrimenkul danışması Sühran Aras,...

okumaya devam et
tarafından yonetici

Gayrimenkul, 2020’de yeniden en önemli yatırım aracı olacak!

2020 yılının sektörde bir dengelenme yılı olacağını belirten Lüks Konut Uzmanı Sühran...

okumaya devam et
tarafından yonetici